Як вибрати хороший холодильник

Ідеальний холодильник не шумить, витрачає мало електрики, зберігає якість продуктів, відмінно вписується в інтер’єр і не ламається.

Види холодильників

Перед тим як йти в магазин визначтесь з місцем для свого майбутнього холодильника. Виміряйте цей п’ятачок за допомогою рулетки (довжина, ширина і висота): від цього буде залежати тип моделі. Подумайте, чи достатньо місця для відкривання дверцят, чи є поряд розетка.

Холодильники бувають одно-, дво- і багатокамерними. Однокамерний складається тільки з холодильної камери. Іноді всередині, за дверима, є невелика морозильна полку.

Висота однокамерного холодильника, як правило, не перевищує 150 см, ширина і глибина — максимум 60 см.

Однокамерний холодильник
Такі холодильники були популярні в СРСР, зараз їх ставлять в офісах і на дачах
Зараз найбільшим попитом користуються двокамерні холодильники. Вони мають незалежні один від одного холодильну і морозильну камери. Перша призначена для зберігання продуктів при температурі 5-8 ° С, друга — для заморозки.

Потужність морозилки позначається сніжинками. Одна сніжинка — температура близько -6 ° С, продукти можна зберігати тиждень. Дві сніжинки — температура -12 ° С, їжа спокійно пролежить місяць. Три і більше сніжинок говорять про те, що в морозилці -18 ° С і продукти можуть лежати там до року.
Двокамерні холодильники бувають:

З верхньою морозильною камерою (топ). Їх глибина і ширина — 60 × 60 см. Висота від 1,5 до 2,5 м.
З нижньою морозильною камерою (комбі). Габарити приблизно ті ж.
French Door (французька двері). Такі моделі припускають широку (від 70 см) морозилку внизу і двостулкову холодильну камеру зверху.
Side-by-Side (американська модель). Холодильна і морозильна камера розташовані пліч-о-пліч. Ширина таких холодильників може доходити до 120 см. По висоті і глибині вони, як правило, такі ж, як «топ» і «комбі».

Багатокамерні (три і більше відділень) можуть мати різну компоновку. Особливістю таких моделей є наявність зони свіжості. Там особлива температура і вологість, щоб овочі та зелень довго були як з грядки, а свіжі м’ясо і риба залишалися охолодженими, але не заморожувалися.

Всі сучасні холодильники мають електромеханічне (без точного регулювання) або електронне управління. Останнє передбачає наявність панелі з цифровим дисплеєм і дозволяє виставляти температуру до градуса, контролювати енергоспоживання і задавати спеціальні програми (наприклад, «Відпустка» або «Суперзаморозка»).

Деякі моделі підключаються до Wi-Fi: ними можна управляти віддалено за допомогою гаджетів.

Основні параметри

Друге, з чим потрібно визначитися до покупки, — технічні характеристики. У магазині вам залишиться лише відібрати моделі, що відповідають заданим критеріям. Зорієнтуватися допоможе спеціальна наклейка на дверцятах холодильника.

Обсяг холодильника

Обсяг буває загальним і корисним. Під першим розуміється весь простір разом з поличками і ящиками. Корисний об’єм розраховується виходячи з кількості продуктів, які холодильник може вмістити.

Щоб обчислити мінімальний корисний об’єм, застосовують таку формулу:

120 літрів на 1 людину + по 60 літрів на кожного члена сім’ї.
Тобто, якщо ви живете втрьох, потрібен холодильник з об’ємом від 240 літрів. Але важливо враховувати також харчові звички сім’ї. Наприклад, якщо ви готуєте про запас і холодильник забитий напівфабрикатами, то краще взяти модель з об’ємом побільше.

Тип Корисний
Однокамерний до 100 літрів для дачі та офісу
З верхньою морозильною камерою до 200 літрів для міської квартири або заміського будинку
З нижньою морозильною камерою до 300 літрів для міської квартири або заміського будинку
Багатокамерний до 500 літрів для міської квартири або заміського будинку
French Door до 600 літрів для квартири-студії або будинку з просторою кухнею
Side-by-Side до 700 літрів для квартири-студії або будинку з просторою кухнею
Тип Розморожування

Радянські холодильники розморожувалися вручну: відключив від розетки, зібрав воду, помив — і знову користуйся. Сучасні моделі оснащені крапельної системою розморожування  або системою No Frost ( «Без інею»).

Крапельна система: волога збирається на задній стінці холодильника в спеціальний піддон і за рахунок тепла, виробленого компресором випаровується. Згодом на стінках камер утворюється полій, тому холодильник хоча б раз на півроку потрібно розморожувати і мити.
Система No Frost заснована на циркуляції повітря в камерах, що охолоджує елемент розміщений в спеціальному елементі системи, де конденсується і випаровується волога. Іній на стінках камер не утворюється, так що регулярна розморожування не потрібна. Але мити холодильник хоча б раз на рік необхідно.
Якщо на холодильнику написано Full No Frost, це означає, що системою «Без інею» оснащені обидві камери.

Ця система вважається найбільш досконалою, але не варто забувати про її мінуси. Через вентилятора скорочується корисний об’єм холодильної камери, створюється додатковий шум, а продукти можуть зіпсуватися, тому їх краще зберігати в контейнерах.