Як утеплити квартиру на зиму?

Якщо правильно утеплити квартиру, втрати тепла знизяться на 40%, а температура в приміщенні буде на 3-10 ° вище. Щоб отримати найкращий результат, утепляти квартиру потрібно комплексно. Слід звернути увагу на вікна, стіни, підлогу, стелю, вхідні двері та балкон, утеплення яких ми зараз розглянемо докладніше.

Утеплення вікон

Для початку слід зайнятися утепленням вікон. Закрийте всі щілини між рамою і вікном, в місцях з’єднання скла з рамою, а також під схилами. Не забудьте про підвіконня. Під ними часто бувають щілини, які також потрібно добре закрити. Для цих цілей можна використовувати ущільнювачі з сучасних матеріалів: гуми, поролону, поліуретану, полівінілхлориду. Якщо щілини великі, використовуйте монтажну піну. Не забувайте, що піна при застиганні збільшується в об’ємі в 2-3 рази. Надлишки можна зрізати ножем, а місця зрізів обробити герметиком або фарбою, щоб піна не кришилася і не вбирала в себе воду.

Ще одна порада: допомогти утримати тепло в будинку можуть щільні штори. Тільки в ночі потрібно слідкувати, щоб вони не закривали радіатори опалення.

Утеплення вхідних дверей

Ще одне джерело втрати тепла в квартирі — вхідні двері. Найкращим варіантом буде установка других дверей, це створить тепло ізолюючий тамбур. Зберегти тепло також допоможуть металеві двері з утепленням. Якщо немає можливості поставити нові двері, слід утеплити наявні. Для цього потрібно спершу ізолювати щілини між дверною коробкою і стіною за допомогою нащельних рейок, монтажної піни або герметика. Далі потрібно переконатися в щільному приляганні дверного полотна до коробки. Для кращого прилягання можна використовувати трубчасті профілі, самоклеючу ущільнювальну стрічку з піноматериалів або гуми (поролон довго не витримає відкривання важкої двері).  Утеплення стін зсерединиЯкщо в квартирі взимку дуже холодно і некомфортно, незважаючи на утеплені вікна та двері, доведеться зайнятися утепленням стін. Для цього стіни обшиваються утеплювачем, зверху кріпиться гіпсокартон. Як утеплювач найчастіше використовують мінеральну вату, скловату, пінопласт, пробку.

Батареї

Щоб більш ефективно використовувати тепло від радіатора опалення, потрібно за ним встановити тепловідбивний екран. Як екран можна використовувати пенофол (спінена основа з одностороннім фольгуванням), звичайну фольгу або пофарбований сріблянкою лист фанери. Екран кріпиться на двосторонній скотч або притискається дерев’яними рейками. Якщо для Вас тепло важливіше, ніж краса, врахуйте, що пофарбований в чорний колір радіатор віддає більше тепла, ніж білий. Крім того, не закривайте батарею меблями або щільними шторами, щоб тепле повітря безперешкодно надходило в кімнату.

Як утеплити балкон

Прекрасно вирішує проблему витоку тепла оскління балкона, особливо склопакетами. Крім цього, лоджію зсередини можна обшити теплоізоляційними матеріалами, включаючи підлогу. З балконними дверима потрібно вчинити так само як із вхідними. При хорошому герметичному утепленні квартири знадобиться додаткова вентиляція, природною буде недостатньо. Необхідно встановити різні витяжки або кондиціонери. У склопакетах повинні бути припливні клапани. І наостанок, подбайте про утеплення під’їзду. Під’їзні вікна і двері можна утеплити папером, ганчірками, поролоном.