6 правил домашнього затишку

Затишок — це не тільки набір ваших особистих відчуттів, а й особливий порядок речей. А точніше, їх гармонія.

Забезпечте правильне світло Щоб в квартирі не було занадто темно, як у склепі, або, навпаки, світло, як в хірургічному відділенні, джерел світла повинно бути кілька. Якщо в квартирі високі стелі — додайте до люстри торшер біля стіни або лампу над диваном. Затишне, але при цьому не занадто яскраве освітлення створять гірлянди на кшталт різдвяних, тільки білого кольору. Вони справляються із завданням в будь-який сезон. Замініть вимикачі на поворотні регулятори і щовечора вирішуйте самі, наскільки вам світло і затишно.

Розберіться с запахами

Запах — це чи не перше, що зустрічає вас біля порога. Зрозуміло, що повітря в будинку повинен бути вільним від будь-якої віджилої своє органіки. Для цього потрібно кілька разів на рік чистити вентиляційні решітки, труби у ванній і килими, а також частіше прати штори і пледи. І тільки зробивши це, можна додати додаткові аромати. Масла, свічки і саше — нудна класика. А ось затишніше запаху справжніх печених яблук з корицею, пирога з брусницею або свіжозвареного кави (можна вибрати на свій смак) ще ніхто не створив. Тому правило всередині правила: готуйте вдома!

Ліквідуйте протяг

Навіть самий крутий дизайнер завжди каже правду, як людське тіло. Ні про який затишок не йде і мови, якщо вам доведеться постійно рятуватися від протягів. Позбавтеся від щілин у вікнах, розстеліть по підлозі килимки різної текстури та кольору — їх можна буде міняти місцями або прибирати зовсім, наприклад влітку.

Прикрасьте вікна

Краще, щоб щільні штори були сусідами з напівпрозорими. Взимку важкі фіранки додадуть затишку, а влітку врятують від ранніх світанків. Краще, якщо штори для зими і для літа будуть різних кольорів — відомий прийом зміни декорацій, який урізноманітнює при мінімальних змінах в інтер’єрі.

Радянські шаблони часто спонукають нас розставити меблі по периметру і будь-що-будь притулити до стіни. Спробуйте згрупувати крісла і диван навколо журнального столика або просто поставити один навпроти одного, а не перед телевізором. Щоб цікавіше і затишніше зонувати кімнату, стане в нагоді відкритий стелаж або кутовий диван.

Простір має закликати до дії. Ідеальний порядок, де книжки підібрані по висоті, а покривало заправлено по-солдатському, може створити відчуття казенного приміщення. Робочий стіл з відкритими книжками, теплий домашній светр, залишений на кріслі, яблуко на кухонному столі, кавова кружка на тумбочці біля тумбі, плед, навмисне звисає з краю дивана. Дизайн — він там, де є історія. А затишок — там, де ця історія про вас.